Mikenta Fight Night 26. Februar

Rul ned til Køb  :)

 

Presale er stoppet, Har i presale billet link, så tryk på dette link :

https://boldbillet.dk/show/event/mikenta-vs-fight-night-26-februar-26-feb-2022

 

Mikenta Fight Night er gør klar til et brag af en Aften.

Der er TV dækning på Via tv kanalen : Sport live, og Fight cardet er lækkert og fyldt med danske og udenlandske Stjerner -

 

VIP :

Der er også et stort Ringside område med runde borde.
Kontakt os på 40960825 for at få et bord 

 

Dørene åbner kl 17.00

Billetten kan vises både på papir og på telefon.

 

UnderCard

FITE.TV Broadcast starts.                 

   Pause 1 min Thai 12 once

1. Thai: -70 kg C-Class class 3x2 min  Ashot Ashotovitj                    DK  vs Mikkel Wenzel   ASG      DK

   Pause 1 min Thai 12 once

2. Thai: -73 kg C class class 3x2 min  Lukas Agapotos   Harold       DK  vs  Ali Amin Ludwig            SE 

   Pause 1 min Thai 12 once

3. Thai: -82  kg C-Class class 3x2 min  David Hatting   Siam             DK  vs  Max Løvberg   Ariian      SE

Break Middle Card kl. 19.00 

Sport Live Broadcast starts.   

   Pause 1 min Thai 10 once

4. Thai: -63.5 kg B class 5x2 min     Haben Zere                                  SE vs  Amir El-dakkak  Malmø MT  SE 

   Pause 1 min Thai 12 once

5. Thai: -57 kg C-Class class 3x2 min  Norbert Lawski                        DK  vs Maurício Monteiro  Portugal

   Pause 1 min Thai 12 once

6. Thai: -51 kg C-Class class 3x2 min  Noor Alwan  Siam             DK  vs  Laureen Kaurtez Malmø      SE

   Pause 1 min Thai 12 once

7. Thai: -57 kg C-Class class 3x2 min Rasmus Normann SHC           DK  vs  Jacob Stenberg  Johan SE

   Pause 1 min Thai 10 once

8. Thai: -72 kg B class 5x2 min  Peder Jepsen                                     DK  vs  Robbie Daniels MalmøSE

Break 20 Minutes

Main Card 20.30

   Pause 1 min Thai 10 once

9. Thai: -57 kg B class 5x2 min  Yara Saleh                                          DK  vs  Catarin. Jorge  Portugal

               Pause 1 min Thai 10 once

10. Thai: -63,5 kg A class 3x3 min   Oliver simonsen                          DK  vs  Leo Eshagi   Johan  SE         

            ?   Elbow Pause 2 min   10 once

11. Thai : -63,5kg A class 3x3min Johannes Bakke                             DK  VS  Concalo Prudencio Portugal

            ?   Elbow Pause 2 min   10 once

12 . Thai : -68 kg A class 3x3min Rhassan Muhareb                            DK  VS Kristian Malocaj  DE

 



Adresse: MusikTeatret Albertslund, Bibliotekstorvet 1, 2620 Albertslund


Der er ingen aktive billettyper i øjeblikket til denne event