Billetten kan vises både på papir og på telefon.
HUSK: Der skal vises Coronapas ved indgangen
DK´s Største Fight Night i Thaiboksning.
Følg eventet på Facebook : https://fb.me/e/19NhKvZW2
Main Event er Johannes Bakke VS Simon Santana som kæmper om Den Scandinaviske IMC Titel
Der udover kæmper Prominente Navne som Nikolaj Thyge - Rhassan Muhareb - Oliver Simonsen - Nicolai Bartolin - Daniel Medina - Yara Saleh
Det fulde Fight Card kommer snart -
Billetter koster 300 kr. men der køres Presale indtil 1. Oktober til 200 kr derefter 250 kr indtil 1. November
Ringside Billetter er Udsolgt. Skriv til sw@mikenta hvis du vil på en intern liste til næste gang.
Fight Card :
Pause 1 min Thai 12 once
1. Thai:-35 kg u/15 3x2min Musa Ahmed AS Gym DK vs Fabian Francis NO
Pause 1 min Thai 12 once
2. Thai:-56 kg u/17 3x2min Aleksander Bjerrum Fight World DK vs Martin Busch NO
Pause 1 min Thai 12 once
3. Thai: -51 kg C class 3x2min Noor Alwan DK vs Lauren Kertesz Malmø SE
Pause 1 min Thai 12 once
4. Thai:-71 kg C class 3x2min Ashot Ashotovitj DK vs Tarek Bermalm Lund SE
Pause 1 min Thai 12 once
5. Thai:-67 kg C class Søren Scharnweber Granatshock DK vs Ferat Zymeri Pelle SE
Pause 1 min Thai 10 once
6. Thai:-67 kg B-Class class 5x2min Daniel Medina DK vs Rahil Mohammed Abdour MAlmø SE
Pause 1 min Thai 10 once
7. Thai:-72 kg B class 5x2 min Peder Jepsen DK vs Nicholas Havbring Lund SE
Pause 1 min Thai 12 once
8. Thai:-63.5 kg B class 5x2 min Genar Hussein KLB DK vs Haben Zere - Land Eritrea
Pause 1 min Thai 10 once
9. Thai:-71 kg B-Class class 5x2min Taher Taheri SE vs Peywan Muhammed SE
Pause 1 min Thai 10 once
10. Thai:-67 kg A class 3x3 min Nikolaj Thyge Olsen DK vs Tiago Mendez NO
Pause 1 min Thai 10 once
11. Thai:-62 kg A class 3x3 min Oliver simonsen DK vs Ali Merhvash SE
Pause 1 min Thai 10 once ?
12. K1: -68 kg A class 3x3 min Rhassan Muhareb DK vs Ali Shams DE
IMC Scandinavian Title Fight
? Elbow Pause 2 min 10 once
13. Thai : -61.2 kg A class 5x3min Johannes Bakke DK VS Simon Santana NO